15.3.14

Kas teate ka?

Et uudiseid on aina raskem seedida ja setitada. 
Ei oska kohe öelda - äkitse on mu soolikad ärr kuivanu ja veresooned lubjastunu?
Mõtlesi küll, et lähe siis murega tohtri manu, a tuu on hoopistükkis poole kohaga Soomes – Pealtnägijast nägin.
Otsustasin, et sellel suvel siis munsterdan tohtrivahetuse ärr.
Et hakkan siis ausaks järvakaks? Seda vaevalt.
Teen Krõmmi! Hakkan valjuhäälselt nõudma oma kodukoha liitumist tõmbekeskusega, milleks on mu sünnilinn Tapa, mitte mingisugune Aravete, mis mingisuguse perssekukkunud ministrihärra arvates on siinse kandi inimeste tõmbekas.
Kusjuures olen kuulnud, et need, kes Amblast käivad Aravetele tööle, pidid oma allkirjad andma mingile tähtsale paprile, mis saadeti vast ministrihärrale endale, muidu kaotavad nad töökoha.
Meenutab väheke suure idanaabri mahviastiilis tegemisi, kas pole?
Ambla elanikud on paraku aastaid olnud Tapaga ühinemise poolt - seda tõendab kasvõi pookstaavidega paber, mis küsitluse käigus „Meie“ poodi jäeti ja mis saladuslikult mingil sobival hetkel „ärr kadus“.
Kusmanu mina seda allkirjadega paberit olen oma silmamunanditega näinud, aga pookstaave sinna ei visanud, sest lähtusin ausa mängu reeglitest - kuni ma pole Ambla valla kodanik, pole mul õigust kuskile oma pookstaave varesejalgu jätta! 


Ma olen seda meelt ja väljagi ütelnud, et õigem olekski kihelkondade baasil liitumised (mööda Eestit sõites näeme ju, kuis sildid on paika pandud) – sellega saaks ühe hoobiga ka vanad maakonnad 30-date piiridesse.
On meil vaja niipalju maakondi?
Kui Lepiksoni Robi oli võrokeste maavanem, tegi ta ettepaneku luua Suur-Võrumaa kolme senise maakonna baasil. Mäletate veel?
Mina isiklikult lisaksin Virumaale Järva maakonna, Tarbatumaale Jõgeva maakonna, Läänemaale Raplamaa.
Kui veel radikaalsemaks minna, siis Pärnu ja Viljandi maakonnad kannaksid Sakala, Tarbatu koos Suur-Võromaaga Ugandi, Viru+Järva Virumaa, Harju koos Läänemaaga Rävala nime.
Meil on muinasaegseid nimesid võtta küll ja küll, ainult, et mõned pseudokommunistid eelistaksid Eestimaad lahterdada ilmakaarte järgi.

Kommentaare ei ole: